Układy SZR


Nasza firma zajmuje się również wykonaniem instalacji pod układy SZR (Samoczynne Załączanie Rezerwy ). Układy SZR wykonujemy w oparciu o produkty produkcji firmy SOCOMEC. Człon wykonawczy zapewniają styczniki mocy. Człon kontroli stanowi moduł, który kontroluje kolejność faz, asymetrię, poprawność zadanych parametrów. Urządzenia przełączające Socomec pomagają zabezpieczyć dostępność zasilania przez bezpieczne przełączenie odbiorów z niestabilnego na alternatywne źródło zasilania. Szybkie przełączenie gwarantuje znakomite ograniczenie czasu przerwy w zasilaniu oraz związane z tym koszty. Integracja w jednym aparacie torów mocy oraz napędu i układów kontroli parametrów sieci oferuje wysoką wydajność i łatwość instalacji całego rozwiązania.

Sterowniki SZR ATyS C30



ATyS C20/C30/C40 to modułowe układy automatyki SZR. Sterowniki mogą współpracować z układami wykonawczymi SZR zbudowanymi na: przełącznikach ATyS, ATyS S oraz ATyS M, a także stycznikach, rozłącznikach i innych przełącznikach z napędem. ATyS C30 dostępny jest w dwóch wersjach zasilania pomocniczego. Jedna wersja na zasilanie pomocnicze AC pobierane z wejść napięciowych i druga na zasilanie pomocnicze DC. ATyS C20, C30 i C40 to sterowniki w modułowych obudowach (6 modułów, 105 mm szerokości) montowane na szynie DIN. Sterowniki współpracują z przełącznikami Socomec lub innych producentów wykorzystującymi identyczną technologię. Są również kompatybilne ze stycznikami i wyłącznikami.


Przekaźnik podwójnego zasilania DPS



Przekaźnik do którego podłączamy dwa źródła zasilania 230V a na wyjściu otrzymujemy jedną wartość 230V


Przełączniki ATYS z napędem silnikowym



ATyS to 3- i 4-biegunowe, zdalnie sterowane przełączniki z napędem silnikowym i sygnalizacją stanu torów mocy. Aparaty umożliwiają przełączanie pod obciążeniem między dwoma 3-fazowymi źródłami zasilania. Sygnały sterujące są podawane ze styków bezpotencjałowych będących elementami zewnętrznego układu sterowania używającego logiki impulsowej lub przycisków podłączonych do wejść obwodów sterowania przełącznika. Ich głównym zastosowaniem jest praca w obwodach niskiego napięcia, w których dopuszczalna jest przerwa w zasilaniu odbiorów w trakcie operacji przełączania z jednego źródła zasilania na drugie.


Przykładowy schemat połączenia układu SZR opartego na powyższych elementach.

Wykonujemy układy SZR od podstaw:

  1. Dobieramy Amperarz przełączników na podstawie informacji otrzymanych od klienta
  2. Wykonujemy projekt instalacji SZR ( fakultatywnie )
  3. Podłączamy Agregat do układu SZR lub możemy dostarczyć Agregat zgodnie z zapotrzebowaniem klienta
  4. Świadczymy fachowe doradztwo

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego, gdzie znajdą Państwo pełną ofertę części

Stronę wykonała Agencja Reklanowa Braincraft